top of page

כתבה: יהודית מליק - שירן
פורסם ב"על הדרך", כתב עת לספרות, אמנות ותרבות עכשווית

את אריאלה ארדיטי אני מכירה מ"קפה דה מרקר",
היא מטפלת הוליסטית רב תחומית. היא מתגוררת במושב כחל
לא רחוק מצומת גולני, בשלווה פסטורלית שרק ממנה אפשר להתחבר
אל הטבע ולעשות מדיטציה בכל שעות היום. תושבי הצפון יכולים להנות
מכישוריה הרבים. כי "קסם בטבע", הוא לינה כפרית בצימרים והקליניקה
שלה נמצאת ליד הצימרים המשפחתיים. כמטפלת הוליסטית היא מטפלת
בהילינג, ברייקי, בתקשור וקריאת נשמה, טיפולים פיזיים ורגשיים,
ברפלקסולוגיה וגם מעבירה סדנאות בדמיון מודרך, ברייקי,
בהתפתחות ומודעות עצמית, בציור אינטואיטיבי ועוד.

היא מכשירה מטפלים בכל רמות הרייקי ואף מספקת להם תעודת מטפל.

בקשת רחבה של תחומים מטפלת אריאלה, ראיינתי אותה דווקא בטיפולים
הלא מוכרים,

מה זה קריאת נשמה?

איך אפשר לקרוא נשמה של אדם שנמצא בעולם שכולו טוב,
הרי זה מפחיד ליצור קשר כזה.
ואז הסבירה לי אריאלה, שמטופלים פונים אליה, כדי לסגור עניינים עם

אדם אהוב שמותו בא לו פתאום, והעניינים נותרו פתוחים.

לי זה מזכיר את האנשים הגוססים בתרבות הנוצרית, המבקשים להיפגש עם אנשים שונים שפגעו בהם, כדי לבקש מהם סליחה ומחילה על ערש דווי. רק אז כשהאדם הפגוע סולח למבקש הסליחה, האיש הגוסס נפרד מהעולם שלוו. בניגוד למוכר במנהגים הנוצריים, פונים אליה אנשים שונים שתסגור עבורם עניין פתוח. היא משמשת רק צינור בהתקשרות עם נשמת המת. היא מעבירה אל המטופל שיושב מולה מידע שרק הוא מכיר. יכולת התקשור היא יכולת ברמה גבוהה ויש סוגים שונים של תקשור:

א: תקשור עם האני הפנימי.

ב: תקשור עם האני העליון עם חיבור לנשמה

ג: תקשור עם הנשמה שלנו ונשמת המטופל.

ד: תקשור עם מלאכים.

ה: תקשור עם ישויות רצוי ישויות אור מכוכבים אחרים, מממדים אחרים, מפלנטות אחרות.

ו:  תקשור בעזרת ראיה על חושית.

ז : תקשור עם נשמות בעולם שמעבר.

ח: תקשור בעזרת ספר תהילים אוב דרך ע"ב שמות הבורא. 

 ט: תקשור עם תת המודע, לעבודת גוף/נפש  דרך התת מודע.  

י: תקשור יוצר מציאות בחיבור על חושי ולחלומות.                                                                                                              

 

מה זה ריפוי עם מלאכים ? את מתקשרת עם מלאכים ? באיזו סיטואציה נזקק אדם לתקשור מהסוג הזה?

ריפוי ותקשור רוחני הינו חלק מהתפתחות אישית , החיבור לתקשור וריפוי עם מלאכים, הוא חיבור גבוה למלאכים. כדי להגיע לרמת תקשור זו נדרש תרגול רב בעבודה אנרגטית אישית ורוחנית.

אני אישית נולדתי עם קשר לעולם הרוח ועוד מילדותי עברתי חוויות רוחניות. לא שיתפתי עם אף אחד. כדי להיות כמו כל החברים. מעבר לכך שלפני שנים רבות לא היה מקובל ואף היה מוזר לדבר על נושאים אלו ומאוד השתדלתי להסתיר את החוויות ולשמור אותן לעצמי.

לפני כ-15 שנים כאשר התחלתי בלימודי הרייקי, איזון וריפוי אנרגטי ומודעות עצמית עם מורה שהייתה מחוברת לעולם הרוח, הראיה העל חושית שלי נפתחה לחלוטין והתחלתי לראות דברים שמעבר לראיה הרגילה שלנו. 

לכן גם הנני מחוברת עד היום לרייקי ומלמדת את השיטה באהבה ובלי קשר לחיבור שלי לעולם הרוח. מאחר ורייקי מתאים לכל אדם לטיפול עצמי ולטיפול בבני משפחה. כן גם לכל מטפל במגע, גם פיזיותרפיסט או קוסמטיקאית המגע שלו הופך נעים יותר.

כאשר התחלתי לטפל ברייקי ,שיטה אנרגטית לאיזון וריפוי ותוך כדי הטיפול התחילו לדבר אלי ישויות מרפאות ביניהם גם מלאכים, התחושה של החיבור הייתה של ראיה ושמיעה על חושית.

"ראיה " על חושית מגיעה בהבזקים של תמונות וחישה אנרגטית של המלאכים. שמעתי אותם כשמיעה אנרגטית, כמו שמדברים איתי בלחש. המלאכים מכוונים אותי ומעבירים לי ידע לגבי המטופל ואף משתתפים עמי בטיפול.

במהלך הזמן, מתחזק הקשר עם המלאכים המאפשרת לנהל עמם תקשורת גם בזמן הטיפול לגבי מצבו של המטופל, מה שמאפשר להבין היכן קיימות חסימות שיוצרות את הבעיה. ..

כן תקשורת זו עם המלאכים היא חלק גדול גם בזמן ייעוץ בנושאים שונים בחיי האדם. הן בנושאים אישיים והן בנושאים עסקיים.

המלאכים מגיעים לעזרתי בכל סיטואציה שאני מבקשת עזרתם הן בטיפול והן בייעוץ והכוונה. ובכל נושא וזה התקשור או התקשורת הינה עם מלאכים. כמרפאה ומורת דרך אני מקבלת מהמלאכים הכוונה לאדם שמבקש את העזרה בלבד גם בטיפול וגם בייעוץ, לא עבור אחרים שלא יודעים ששואלים עליהם.

איני חורצת גורלו של אדם. לכל אדם יש בחירה חופשית וזו טעות להחליט עבורו מה נכון לו. אדם צריך הכוונה עידודו איזון בכל מחלה, מצוקה או פרשת דרכים אליה נ לע בחייו.

מאחר ואנרגיות משתנות כל רגע, ההכוונה בתקשור, הינה לדרך שתאפשר בחירה נכונה ביותר בהחלטותיו ביל ולהצלחה. כמו גם בטיפול בעזרת הדרכת המלאכים האבחון ומיקוד למקור הבעיה מקצר את מספר הטיפולים ומחברים את האדם להוויה שלו ו למהות.

 

חשוב לי להדגיש שמאחר ואני עובדת בחיבור לאנרגיות גבוהות וגם למלאכים , אני מטפלת גם מרחוק דרך טלפון וסקייפ במיוחד לתושבי חו"ל. הטיפול או הייעוץ הינו באותה עוצמה כמו שהאדם נמצא לידי. אני חשה את האדם מבחינה אנרגטית,  אם הוא יושב מולי או מעבר לים באות המידה.

אני יושבת מול אריאלה כשהיא מדברת איתי וחשה בצמרמורת קלה שמטפסת מכפות ידיי אל גופי. עיניה מוארות, כשהיא מספרת על עצמה ועל בני משפחתה:"נולדתי בפתח תקווה כבת בכורה ויש לי שתי אחיות. למדתי בבתי ספר דתיים "מזרחניקים " ואף הייתי פעילה בתנועת נוער בני עקיבא. שמרנו מסורת בבית והייתי מחוברת לתפילות לבורא מתקופת הגן ועד היום. אני אישה מאמינה שיש בורא אחד, ששומע לתפילתי בכל רגע ואוהבת לקרוא פרקי תהילים ואף לרפא ולתקשר דרכם.

לאחר ששרתי שרות לאומי, למדתי בבר-אילן שנה אקדמאית כלכלה וקורס בפסיכולוגיה

והרגשתי שאיני רוצה להיות כלכלנית. עברתי ללימודי תעשיה וניהול במגמת מתכת בתל-אביב

כישורי הטכניים היו גבוהים ונזכרתי ב"סקר" שנעשה בבית-הספר היסודי בכתה ז' שלאחר בדיקתו, ניסו לכוון אותי לתיכון מקצועי, אך התנגדתי. כי רציתי להמשיך ללמוד עם חברותי בתיכון רגיל."

אם עברת את "הסקר", הרי שנחשבת לתלמידה מחוננת. אני ממש לא מבינה למה ייעדו אותך לבית-ספר מקצועי ולא לעיוני. כי אצלנו למשל, מי שעבר את המבחן הזה יועד ללימודי המשך, לימודים עיוניים. אריאלה הניעה ראשה לחיוב, "הלוואי וידעתי למה הם חשבו כך, הם לא שיתפו אותי בהצעתם. לאחר סיום לימודיי עבדתי 12 שנים בתעשייה, כמה שנים בתל-אביב, בתפקידי שווק בינלאומי, ניתוח מערכות מידע, קשרי לקוחות חו"ל ..ולאחר שנישאתי ועברתי מתל-אביב לגליל בנינו את ביתנו במושב כחל. כאן נולדו שתי בנותיי. המשכתי לעבוד באותה חברת טקסטיל שמפעלי הייצור שלה בכרמיאל, בתפקידי ניתוח מערכות במחלקת יצור, אחריות תכנון היצור ומעקב ביצוע הזמנות וכן במחלקת פיתוח בדים ומוצרים.

התפטרתי מהעבודה בתעשייה מאחר ועבודה בתעשייה מאוד תובענית ואפילו מרחק של חצי שעה מהבית היה מורכב לאחר ששתי בנותיי הגיעו לגיל שהיו צריכות אמא.

בשנת 1995 הקמתי את הצימרים שלנו, העסק המשפחתי במושב כחל.
 

מאיפה בא המפנה הזה בקריירה הרב תחומית שלך?

"סבא שלי מצד אמא, ראובן צלמונה ז"ל היה רופא פסיכיאטר ובבולגריה רופא המלכות בסופיה עיר הבירה של בולגריה. נשוי לסבתי זיוה למשפחת אלג'ם, משפחה אמידה מאוד.

כשעלו לארץ קצת אחרי קום המדינה, סבא הקים בפתח-תקווה עיר הולדתי, מוסד לחולי נפש וחולים כרוניים ומאחר וגרו קרוב לביתי הייתי מבלה די הרבה אצלם וכן כילדה בוגרת זכור לי שאף נכנסתי לבקר את סבא במקום העבודה.

סבתי פרידה אלטר, אמא של אבא, ילידת רומניה הייתה מסורתית וראיתי אנשים שבאו אליה לקבל ברכות. זכור לי ספר תהילים, אך לא סיפרו לי בדיוק מה היא עושה. לא היה מקובל לדבר עם הילדים בנושאים אלה וסביר ששמרו על פרטיות מבקשי העזרה...סבי מצד אבא נפטר בהיותי ילדה לכן איני זוכרת אותו כמעט.

אבא שלי ז"ל עסק בנושאים שונים במקביל לעבודתו עם סבי בעזרה בתחזוקת המוסד,כמו במסחר בבולים ובמכירה לאספנים בחנות שסבי רכש בפתח-תקוה וקיימת בבעלות המשפחה עד היום.  לאחר המיתון של שנת 67 נעצרה הפעילות של אספני הבולים מאחר ולאנשים לא היה כסף. בתקופה זו התחיל אבי לצייר בהיותו בגיל 35. לדבריו בהשראה גבוהה, מאחר ולא צייר מעולם, ולא למד את התחום לפני כן, בתחילת דרכו, יצר קשר עם צייר מקצועי שלימד אות ואת טכניקת הציור עם צבעי שמן בשפכטל.הוא צייר עד שחלה בגיל 73. זכור לי כשהייתי נערה וחזרתי מהבריכה מקוררת הלכתי לישון והתעוררתי כשאיני יכולה לדבר עם חום גבוה ולא יכולתי לקרוא להורי...איך שהוא עם הידיים סימנתי להם סימני מצוקה כאשר עברו ליד חדרי במקרה ,אבי רץ אלי ובאופן אינטואיטיבי החל לעשות עבודת ריפוי להזרמת דם בגופי, ואט אט התאוששתי מחום של מעל 40 מעלות. איני זוכרת שנזקקתי לטיפול רפואי.

אמי ז"ל ילידת בולגריה עלתה עם הוריה לארץ בגיל 14.. הורי נישאו והיא בת  18.  עבדה עם אבי בחנות בתקופה מאוחרת יותר במכירת מוצרי קוסמטיקה וכלי בית. אמי נפטרה בגיל 40 בהיותי בת 20  ואחותי הצעירה בת 12 .

כולנו היינו קרובות לאמא, חסרונה רק הגביר את הקשר עם אבי. כי את כישורי הריפוי של אבי לא ממש הכרתי מקרוב, רק עד לרגע שבחרתי לעצמי מסלולי ריפוי אלטרנטיבי. בהיותי בת 37

רק אז סיפר לי את החוויות הרוחניות שלו מילדותו על טיפולים אנרגטיים שעשה לאנשים לא כמקצוע, כמו חבר שלו שחלה, היה משותק בחלקי גופו צמוד למיטה כחודש, אחרי שטיפל בו קם על רגליו.

כן, חלקנו את נושא הראיה העל חושית בניסיונות ראיה של אנשים שלא היו בסביבתנו

ומאז כ-15 שנים במקביל להקמת העסק המשפחתי בגליל. למדתי שיטות ריפוי רבות כמו רייקי, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך, הילינג אנרגטי ורוחני, טיפול בנרות הופי ,  מודעות עצמית , תקשור, תטא הילינג, פסיכותרפיה הוליסטית וסדנאות שונות כולל אנטומיה- פיזיולוגיה- פתולוגיה – בדיקות מעבדה במכללה על ידי רופאים. ועד היום כל הזמן לומדת וקוראת גם מחקרים רפואיים מקצועיים וגם ספרות בנושאי הריפוי השונים.

 

בבלוג ב "קפה דה מרקר" , אני חווה איתך מסע ללמוריה, מה זה המקום הזה? האם יש קשר לידע העצום של אנשי אטלנטיס האבודה?

כחלק מהתפתחותי האישית והרוחנית חברתי להיזכרות שלי בגלגולים קודמים והגעתי לעולם תינוקת עם נשמה בעלת ידע עתיק  במיוחד. ידע של ריפוי ועזרה לאנשים, חלק מגלגולי נשמתי כפי שחוויתי בחוויה האישית שלי הינם מתרבות אינדיאנית, מהיהדות, מאטלנטיס, מלמוריה ועוד.

ל"קפה דה מרקר " העליתי מעט מהחוויות בתקופה האחרונה זה המסע שחברתי לזיכרונות הלמוריאנים לאנרגיה של התקופה אותה נשמתי חוותה באותו גלגול.

לפי הידע הקיים, יבשת למורי הטבעה ונעלמה מתחת לים, באוקיינוס השקט לפני מעל 10,000 שנים, והיא אינה קיימת עוד. תושבי הטבע ויחד איתה וכן נוצר חורבן על-פני האדמה של הפלנטה.

קיימות כמה אסכולות בהקשר ליבשות אטלנטיס ולמוריה שלתחושתי אינן מתאימות לאמת שלי כמורת דרך וכמטפלת. חווית ההדרכה שלי כיוונה אותי לשמורת הטבע בכורסיש ברמת הגולן.

לשם נסעתי עם חבר טוב שמחובר לעולם הרוח. התחברתי למקום האנרגטי בהתאם לחישה אנרגטית שלי, ובמעבר לאמת של חצי טראנס. התחלתי לשיר בשפה לקוריאנית ועברתי חניכה לשיטת ריפוי אנרגטית שחוויתי בגלגול נשמתי בלמוריה. אנרגיות שנמצאות בממד החמישי. 

כמו כן העברתי מאנרגיות המקום לקריסטלים, שאני מחוברת מאוד לכוח של הקריסטל שמגיע מתוך האדמה. כדי להבין את המעבר לממד החמישי, צריך להבין שממד זה מאכלס בתוכו את האנושות העוברת אליו בתקופה אנרגטית מואצת זו, בה הגוף האנרגטי שלנו מקבל כמויות אור אדירות שיוצרות התמרה למצב החדש.

האור הזה משנה אותנו ומייצר פליטה של כל מה שאינו תואם למצב החדש וכמויות של רעלים ופסולת מתנקזים החוצה. 

אנו עלולים לחוש כל מיני סימפטומים פיזיים וחולשה בגוף. אנו משנים את האופ שבו אנו חושבים ונפרדים מדפוסי חשיבה ישנים שגורמים לנו לחוות עליות וירידות במצב הרוח.

הדבר משפיע  עלינו גם ברמה הפיזית המחשבתית והרגשית.

 

מגיע אליך אדם שיש לו בעיה פיזית כמו מיגרנה,  או כאבים אחרים בגוף, איך את יודעת לזהות את סוג הטיפול שתעניקי לו?

במידה ומטופל פתוח למגוון הטיפולים בהם אני מטפלת, אני מתחברת לנשמה ולתת המודע שלו. זו דרך שמאפשרת לבדוק מה השיטה הטובה ביותר לטפל בו. פיתחתי שיטת אימון ואיזון בה אני מעלה למודע של המטופל נושאים שמשפיעים על מצבו הנפשי/רגשי וגם מצבו הפיזי. שהרי בעיות פיזיות מתחילות בגוף הרגשי שלנו. אנו בנויים מגוף פיזי שמסביבנו גופים מנטליים ורגשיים וכאשר קיימת בעיה בגוף הרגשי ואיננו מודעים לה, או מטפלים בה. היא מחלחלת לגוף הפיזי וכך נוצרת מחלה. כן המחלה באה להתריע לנו על בעיה הקשורה בחיבור גוף/נפש.. כשמטופל מגיע אלי, אני מזהה ביחד אתו את הדפוס ואת הקשר הנפשי-רגשי למחלתו. כמו לדוגמא : בעיית ברכיים מייצגת פחדים או התקדמות בחיים וכדי לפתור בעיה זו על המטופל להבין את מקור הבעיה לשם החלמה שלמה. למרות שאפשר לטפל גם בסימפטום. אך אם הבעיה לא תיפתר, הסימפטומים יחזרו בצורה אחרת או בזמן יותר מאוחר.

אם מטופל מעוניין לקבל ריפוי דרך הרפלקסולוגיה בלבד, בהחלט לא אתערב בבחירתו. אם אני מרגישה פתיחות מצדו, אני אמליץ על שילוב של שיטה נוספת, בדרך כלל מטופלים מוכנים לשלב או אף לשנות שיטה שהחליטו שמתאימה להם.

 

קסם בטבע הוא מפעל משפחתי, איך את מוצאת זמן בין העשייה הברוכה שלך כמטפלת רב-תחומית לבין העסק המשפחתי?

"קסם בטבע. "הוא שם שהתחברתי אליו מהמקום הקסום בו ממוקם מושב כחל מעל הכנרת מול הרי גולן. בתקופה בה אנשים נסעו לחופשות בכפר במקומות כפריים להנות מהטבע הטיולים והאטרקציות בגליל לפני תקופת בתי העץ/ הג'קוזי. הצימרים שלנו אינם ממוקמים בחצר הבית מה שמאפשר שקט מוחלט.

בשנים האחרונות, אני יותר ממוקדת בעבודת הריפוי והנחיית הסדנאות. כשיש אופציה להגיע לחופשה של ריפוי ולשלב סדנא לאלה שגרים רחוק ומעוניינים ללמוד במקום שקט ומרוחק מהעיר. כמו כן זוגות שהגיעו ללינה בסיסית למספר לילות של שלווה בכפר. העסק המשפחתי מאפשר מרגוע לנשים המצויות בתהליך של הפריה. לעתים ההפריה מצליחה וזוגות באים לנוח בצימר זוגי. לעתים נשים לא מצליחות להרות בעקבות לחצי היומיום הזוגיים במקום מגוריהם, הן מחפשות מפלט ורוגע בטיפול מקוצר בסופ"ש. אך עדיין אפשר לבוא לנופש משפחתי, כשאיני עורכת סדנאות או עסוקה בריפוי. הוראת הריפוי והטיפולים הינם בעדיפות ראשונה אצלי אחרי המשפחה.

הכתבה בעיתון - הקסם של אריאלה

הקסם של אריאלה

bottom of page